„Bernardinai.lt“ skelbia naują G. Morkūno vardo esė konkursą

2016 metais VšĮ „Bernardinai.lt“, remiami Lietuvos kultūros tarybos, kartu su partneriais VšĮ „Literatūra ir menas“ bei rėmėjais autorinių antspaudų studija „Ekslibris.lt“, leidykla „Alma littera“, leidykla „Aštuntoji diena“, Lietuvos nacionaliniu dramos teatru bei kt. kviečia dalyvauti šiųmečiame „G. Morkūno vardo esė konkurse“ ir siųsti savo esė. Norime atkreipti dėmesį į tam tikrus pasikeitimus ir pakviesti visus įvairaus amžiaus žmones, gebančius raštu reflektuoti realijas ir realybę, dalyvauti šiame konkurse.Džiaugiamės galėdami pranešti ir pakviesti:

2016 m. „G. Morkūno esė konkurse“ gali dalyvauti visi rašantys žmonės, taip pat ir profesionalūs rašytojai. Autoriams siūloma rinktis iš trijų Gendručio Morkūno citatų, parinktų iš jo esė knygos „Švęsti kosmose ir tvarte“ (2010), atspindinčių ir Gendručio kūrybai būdingus motyvus (galima ir visas tris ar dvi temas sujungti į vieną):

  •  „Knyga – ne narkotikai, nieko blogo nepadarys. Bet ir ne krepšinis – neduos nieko gero. Žodžiu, fifty-fifty. Tad ar verta sukti galvą dėl to, kas fifty-fifty?“ 
  • „Žmogaus žodyne žodis namai turi būtinai būti. Bent jau skambėti.“
  •  „Žmonės, gavę tokį pasaulį, turėjo būti laimingi. Jie ir buvo laimingi. Deja, vėliau jie ėmė visaip bėgioti, tąsytis, triukšmauti, spardytis ir muistytis. Turintieji fantazijos visa tai pavadino pasaulio keitimu. Tiesa, pasauliui į visa tai buvo nusispjaut. Jis keitėsi pats. Tiek, kiek norėdavo. Ir tik tada, kai panorėdavo.“

Darbų lauksime iki 2016 m. lapkričio 1 d. imtinai adresu:

Bernardinai.lt redakcija

G. Morkūno vardo esė konkursui

Maironio g. 10

Vilnius LT-01124,

Arba elektroniniu paštu konkursas@bernardinai.lt

Konkretūs reikalavimai darbams pateikiami konkurso nuostatuose ČIA.

Kompetetinga komisija išrinks po tris nugalėtojus dviejose amžiaus grupėse: moksleivių bei suaugusiųjų, kuriems baigiamajame projekto renginyje 2016 m. gruodžio mėnesį bus įteiktos atminimo dovanos, diplomai. Du pirmųjų vietų laimėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais.

Jei kiltų klausimų, skambinkite tel. 8 5 2313009 arba 8 677 52206, rašykite el.paštu konkursas@bernardinai.lt.

Laukiame!

© 2013. Visos teisės saugomos Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius. Tarnybinis įėjimas .