Markas Zingeris. „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017)

Nostalgiškas žmogaus gyvenimo epas

Lietuvos teatrams skirtų amerikietiškų miuziklų vertėjui Jašai Bliuminui diagnozuojama širdies liga. Prieš guldamasis ant operacinio stalo, jis mintimis grįžta į savo stulbinančią praeitį. Ir atveria mums ištisą margaspalvę epochą. Vaikystėje gabus berniukas, laimėjęs Maskvoje skaitovų konkursą, buvo pasodintas Stalinui ant kelių ir atsidūrė milžiniškais tiražais leidžiamų vaikų žurnalų viršeliuose, sovietinės tikrovės paženklintoje paauglystėje suliepsnojo meile repatriantei brazilei, o galiausiai su tūkstantine minia lemtingą naktį stojo ginti Lietuvos.

Tai epinis nostalgiškas pasakojimas apie senovinę „Kauno Lietuvos“ šeimą ir nenumaldomas aplinkybes, lemiančias žmogaus gyvenimo kelią. Romanas išsiskiria pastabumu menkiausiai detalei ir šiurkščiai švelniomis intonacijomis, kurios primena personažų pamėgto džiazo instrumento – saksofono – skambesį.

Rašytojas, poetas, dramaturgas, vertėjas Markas Zingeris yra trijų poezijos rinkinių, apsakymų rinktinės ir keturių romanų autorius. 2013 m. apdovanotas Riterio kryžiaus ordinu už kūrybą ir kultūrinį darbą.

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r i ų :

„M. Zingeris: aš sėdėjau Stalinui ant kelių. Romano ištrauka (I)  / Delfi.lt

„Naują romaną sukūręs M. Zingeris: jaunyste, kur tu?“ Romano ištrauka (II) / Delfi.lt

Naujo romano autorius M. Zingeris: Kremliuje sėdi slabakai Romano ištrauka (III) / Delfi.lt 

Markas Zingeris: „Geresnio ginklo už grožinę literatūrą nepažįstu“ / Delfi.lt

© 2013. Visos teisės saugomos Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius. Tarnybinis įėjimas .